Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrani ČID

Autor Jana Nováčková
Předmět odebrani ČID
Dotaz

Dobrý den, 7.2.2011 mi byl odebrán ČID I.stup./chybí mi letos body/,je mi 57 let a jsem 2,5,roku na úřadu práce bez podpory a nedaří se mi najít vhodnou práci/páteř aj.potíže/.Operace krční páteře byla odložena,loni jsem absolovala jinou operaci. Jsem sama a zdroj příjmu žádný,bydlení u majitele se nedá už utáhnout/jen nájem 9.560kč/,bez energií.
K jakému datu skončí vyplácení ČID?Hledám samozřejmě neustále práci,ale je to velmi těžké.Jakou úlohu v této chvíli hraje úřad práce pro můj případ.Poradte prosím,co mám dělat.Děkuji Jana Nováčková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováčková,

bohužel ČID už Vám nebude vyplacen v březnu. Doporučuji požádat o dávky hmotné nouze, to je příspěvek do životního minima, doplatek na bydlení. Dále Vám doporučuji, abyste okamžitě podala námitku proti rozhodnutí o odebrání důchodu. Podává se prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 255 08 Praha 5. Pokud jste měla děti, tak byste mohla požádat o předčasný důchod, protože jste pravděpodobně ve věku, kdy Vám chybí pouze 1-2 roky do starobního důchodu. Předčasný starobní důchod by pro Vás byl určitým řešením současné svízelné situace. Doporučuji Vám se informovat na OSSZ.

S pozdravem

Václav Krása