Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání či přeřazení ???

Autor Radomír Kuzník
Předmět Odebrání či přeřazení ???
Dotaz

Vážený pane Kráso, prosím Vás, laskavě o odpověď na mou otázku. V roce 2001 jsem byl uznán částečně invalidním. Do roku 2010 jsem nechodil na žádné přezkušování zdravotního stavu. V roce 2010 jsem na doporučení lékaře podal žádost o plný invalidní důchod. Ten mi byl zamítnut, ale byl mi přiznán částečný invalidní důchod ll.stupně. Od té doby, kdy jsem na sebe upozornil svou žádosti o plný invalidní důchod, jsem zván na kontroly každoročně! Můj zdravotní stav je neměnný. Dotaz zní, zda mi mohou odebrat okamžitě invalidní důchod ll. stupně anebo mě musejí nejprve přeřadit do invalidního důchodu l.stupně??? 

                                Děkuji za odpověď.

                                                                     S pozdravem

                                                                                              Radomír Kuzník

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kuzníku,

bohužel to je tak, že může dojít k úplnému odebrání ID. Pokud by se Vám to stalo, doporučuji Vám, abyste se bránil. Máte možnost podat námitku, případně správní žalobu. Již se nám potvrdilo, že když se lidé brání, tak často se svojí žádostí uspějí.

S pozdravem Václav Krása