Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání částečného invalidního důchodu

Autor Dana
Předmět Odebrání částečného invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Mému příteli byl přiznán ČID I.st. v roce 2009. V červnu 2010 dostal rozhodnutí, že k 6.6.2010 mu byl důchod odebrán. Chci se zeptat, jestli vyplácení důchodu končí tímto datem? V únoru 2011 si byl opět požádat o ČID a bylo mu sděleno, že vyplácení jeho důchodu stále běží. Je to možné? Děkuji za odpověď. Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

u důchodů, které byly přiznány před úpravou, která vstoupila v platnost 1.1. 2010 se postupuje tak, že při jejich zmně či odebrání je stanoveno, že po 12 dalších měsíčních splátek bude důchod vyplácen v původní výši. Takže by měl přestat být vyplácen ve vašem případě v červnu 2011.

S pozdravem