Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání častečného invalidního důchodu

Autor Jana Jirovská
Předmět Odebrání častečného invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu jak mám postupovat a na koho se obrátit,když mi byl odebrán invalidní důchod ČSSZ v Bruntále, také odvolání nedopadlo pro mě dobře. Jen né soudní cestou na to nemám finanční prostředky. Děkuji za odpověď. Jirovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jirovská,

jinou než soudní cestu nemáte. Musíte podat tzv. správní žalobu ke krajskému soudu na postup orgánů, které rozhodovali ve věci Vašeho ID. Vzhledem k tomu, že se jedná o správní žálobu, žádné poplatky se neplatí. V přípravě žaloby Vám může pomoci poradna NRZP ČR poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása