Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ODEBRANÍ ČASTEČNEHO INVALIDNÍHO DUCHODU

Autor SONA HEBKA
Předmět ODEBRANÍ ČASTEČNEHO INVALIDNÍHO DUCHODU
Dotaz

DOBRY DEN.

CHtěla bych se zeptat,manžela vyšetřují pro podezření určitého druhu svalové myopatie,nemá stanovenou přesnou diagnozu,nyni je ve vyšetřovaní, byla jako poslední vyšetření provedena svalová biopsie(,všechna další vyšetření ,která podstoupil, byla negativní) a čekame na vysledek,zatim mu Dr.Ridzoň v Praze v Tomajerově nem. na neurologii napsal dg.nespecificka svalova myopatie.Pobíral nejprve pul roku plny inv.duchod,pak rok poloviční ID a nyní mu vše odebrali a napsali,že proti tomuto rozhodnutí není odvolání,jen je to soudně napadnutelné,ale bohužel ted nevime,jak se k tomu postavit a branit se.Jak ho mohou pustit do prace,když nevydrží větší fyzickou namahu(vyučen je zednik ),prý si má najít práci vhodnou ke svemu onemocnění,ale jakou to už je nezajímá.Mame vubec nějaké šance se soudit?s pozdravem Hebka

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hebka,

ve věci invalidních důchodů  je tomu skutečně tak, že opravným prostředkem proti rozhodnutí ČSSZ je soudní přezkum. Proto, pokud se domníváte, že Váš manžel byl poškozen, je nezbytné obrátit se na  soud. S přípravou tohoto podání Vám může pomoci poradna Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, telefon 266 753 427, e-mail: poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása