Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání částečného invalidního důchodu

Autor Alena Kroužková
Předmět Odebrání částečného invalidního důchodu
Dotaz

Vážený pane lékaři, prosím o radu. Můj syn před 9 lety měl dvě operace , kdy v důsledku nefroblastonu pravé ledviny mu byla odebrána ledvina. Do roku se mu nádor objevil znova v daleko důraznější formě.Následovala léčba chemoterapii a ozařováním po dobu dvou let.

Tehdy mu byl přiznán plný invalidní důchod, který byl po roce změněn na částečný s tím, že na ten bude mít nárok stále, protože mu byla odebrána ledvina. Vidí jen na jedno oko, protože prodělal operaci šedého zákalu v 7 měsících. V této době je bez nálezu. Každým rokem absolvuje vyšetření v Paze v Motole.

Minulý týden nám bylo dáno na vědomí, že synovi je odebrán částečný invalidní důchod, neboť je zcela vpořádku. Ikdyž syn je často unavený. Po dotazu, že přece nemá ledvinu mu bylo sděleno, že má ještě jednu. Jeho schopnost výdělečné činnosti byla posouzena na 30%.

Prosím jestli se má cenu odvolávat na toto rozhodnutí k soudu, a jestli máme možnost uspět.

Za odpověď předem děkuji.

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kroužková,

doporučuji Vám, abyste se proti rozhodnutí o odebrání ČID bránila soudní cestou. V tomto směru Vám bude nápomocna právní poradna NRZP ČR tel: 266 753 422 eve. 266 753 431 např. se sepsáním žaloby. Bohužel ani já ani právní poradna NRZP ČR Vás nemůžeme u soudu zastupovat. Na závěr bych jen rád podotknul, že nejsem lékař.

S pozdravem.

 

Václav Krása