Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

oDEBRÁNÍ ČÁSTEČNÉHO INAVALIDNÍHO DŮCHODU

Autor Monika Olšiaková
Předmět oDEBRÁNÍ ČÁSTEČNÉHO INAVALIDNÍHO DŮCHODU
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mému příteli, letos v lednu odebrali částečný invalidní důchod, zatím mu nepřišlo žádné rozhodnutí, peníze za důchod  stále chodí na účet. Zajímalo by mne, jak dlouho mu jěště budou chodit, zda je vůbec může použít, aby je zpětně nechtěly vrátit. Nebo jestli i tady platí, že bude peníze pobírat po dobu dalších 13 měsíců?? Nebo to se týká jen snížení v plném invalidním důchodu? Moc děkuji za informace a jsem s pozdravem Olšiaková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olšiaková,

pokud Vašemu příteli byl přiznán před 1.1. 2010, tak bude pobírat ještě 13 měsíců výplatu důchodu. Vše by mělo být zřejmé z rozhodnutí, které obdrží.

S pozdravem Václav Krása