Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání částečného důchodu

Autor Krajčírová Gražyna
Předmět Odebrání částečného důchodu
Dotaz

Vážený pane Krása, mockrát Vám děkuji za odpověď a moje otázka bude navazovat na to, co jste mi odepsal. Píšete mi, že pokud mi nevyjde námitka ani soud, že znovu si mám požádat o částečný invalidní důchod , když půjdu na dlouhodobou pracovní neschopnost. Ale já jsem už 6 let evidována na úřadu práce a marně sháním práci právě kvůli mým zdravotním problémum, takže na tak dlouhou nemocenskou přece  nemůžu jít i když stále chodím k lékaři a mám vážné problémy s bederní páteři. Anebo můžu nastoupit na nemocenskou i když jsem na úřadu práce a práci se mi nepodaří najít?  Děkuji předem za Vaši odpověď.   Krajčírová Gražyna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krajčířová,

pokud ste v evidenci úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání, tak můžete žádat o vystavení průkazu práce neschopného, i když nejste nikde zaměstnaná. Bez dlouhodobé pracovní neschopnosti se domnívám, že je obtížné žádat o ID.

S pozdravem Václav Krása