Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání částečného důchodu

Autor Michal F.
Předmět Odebrání částečného důchodu
Dotaz

Dobrý den,

vážený pane Kráso, měl bych na vás dotaz  ohledně mého tatínka.

Ten už je půl roku na nemocenské, protože se jeho zdravotní stav zhoršil, má velké problémy se zády. Doktoři si už neví rady, tak tatínka poslali před komisi, aby požádal o plný invalidní důchod. Pan doktor v komisi tatínkovi řekl, že nemá právo ani na částečný invalidní důchod, protože pracuje na plný úvazek takže mu částečný invalidní důchod vzal.

Potřeboval bych od Vás poradit, jestli je tohle vůbec možné, vždyť si snad člověk i v částečném důchodu může přivydělavát kolik chce, přitom jeho výdelek není ani 7000 Kč, pracuje jako vrátný.

Předem vám moc děkuji za odpověd, s pozdravem Michal.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

Váš tatínek by se měl proti rozhodnutí posudkové komise odvolat, a to především proto, že pobírání částečného invalidního důchodu není překážkou pro plné zaměstnání. Pokud Váš otec vydělává 7000,-Kč tak je zřejmé, že částečný invalidní důchod mu kryje nedostatek příjmů vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. Pokud neuspějete u odvolání, zbývá jediná možnost, a to domáhat se práva u soudu.

Pokud byste potřeboval pomoc při sepsání odvolání, případně další konzultaci můžete se obrátit na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky : 266753427.

 

S pozdravem.

Václav Krása