Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání částečného důchodu

Autor Martin Moravec
Předmět odebrání částečného důchodu
Dotaz

Vážený pane Krása,

můžete prosím poradit, jak postupovat při odebrání ČID v sitiaci, kdy jsem v roce 2002 podstoupil velmi náročnou operaci mozku, kde šlo o záchranu života, mám vrozený nádor, který nebyl odtraněn, byl mi zachráněn život. Po velmi složité operaci jsem postižený hučením v uchu, je lékařsky doloženo, takže bohužel přichází nspavost, špatná soustředěnost, včetně nepravidelné bolesti hlavy. Lékařka - neuroložka  po posledním vyšetření usoudila, že se zdravotní stav bude pravděpodobně zhoršovat. Na základě těchto zpráv mi bylo zhodnoceno snížení  o 20%. Takže bohužel při svých potížích budu odkázán dobudoucna zřejmě na ustlání si pod mostem. Těžkou práci, soustavno práci bohužel nezvládnu.    Dnes jsem obdržel vyrozumění.

Děkuji za radu.

Martin Moravec.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Moravče,

doporučuji Vám, až obdržíte rozhodnutí o odebrání ČID, abyste podal námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ  na ČSSZ. Posílám Vám vzor námitky.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.