Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebraní část.duchodu

Autor Helena
Předmět odebraní část.duchodu
Dotaz

Dobrý den.Jsem po operaci páteře foraminotomieL5 i.sin.,DIAM interspin.aimplantát L4/5,difusní deformační spondyloza,chronický vertebronní algický syndrom LS páteře,Polyartroza,koxartroza I.sin.gr.II.,gonartroza I.dx.gr.I.II.,chronický VAS LS pateře.Jsem osobou zdravotně znevýhodněnou od 21.10.2010 do 31.10 2013.Dne 27.11.2009 jsem byla uznaná část.invalidní.Od 16.12.2010  č.i.d.odebrán.Napsala jsem námitku na Čssz kde mi bylo zděleno,že podle nových tabulek nedosahuji počet bodú.Můj zdravotní stav se od té doby nezlepšil a na tomto podkladě mi byl  prvně dúchod uznán.Nechápu proč se přihlíží na stav bodů v tabulkach a ne na zdravotní problémy.        Prosím jak múžu řešit tuto situaci? Přeji Vám hezký den        Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

máte ještě jednu možnost obrany. Můžete podat správní žalobu, proti rozhodnutí ČSSZ. Správní žaloba se podává ke krajskému soudu a soudní poplatky se neplatí.Žalobu Vám může pomoci sestavit poradna NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása