Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání a znovunepřiznání ČID

Autor Miroslav Rusek
Předmět Odebrání a znovunepřiznání ČID
Dotaz

Dobrý den p. doktore

Už nevím co mám dělat, tak píšu právě Vám. Jak zatočit s tím zmetkem doktorským z OSSZ

V r.2007 mi byl přiznán ČID na páteř dle vyhl.284/1995 kap.XV od.F pol.2 pís.c středně těžké poškození zpravidla více úseků páteře atd.  V r.2010 jsem byl shledán znovu inval. a po roce a půl v r.2011 mi ho MUDr Tkadleček (OSSZ NJ) sebral se slovy,že dle nových předpisů spadám najednou do lehkého postižení 20%+10% na ostatní postižení,a nejsem už inv.  Vyčerpal jsem všechna možná odvolání vč. správní žaloby. Jenže ta se už víc jak rok neskutečně táhne a já už jsem vyčerpán jak finančně tak duševně. Od té doby jsem na UP bez nároku na podporu i soc.dávky, protože mám auto pár peněz co jsem měl na kontě a mám rodinu která mě prý uživí!

Během roku 2012 jsem absolvoval X dalších vyšetření, rehabilitací( vč.MRI, EMG RTG),která jasně potvrzují zhoršení zdr.stavu a dokazují,že jsem nemohl být natolik zdráv ani v době kdy mě posuzoval z....lékař Tkadleček. V lékařských zprávach je jasně napsáno,že nejsem schopen soustavné výdělečné činnosti a plné pracovní zátěže. A tak jsem po dohodě s ošetřujícím lékařem podal 14.2.2013 novou žádost o ID. 18.3.2013 jsem byl pozván na OSSZ a ejhle kdo mě dostal k posození MUDr Tkadleček. A tady je konec srandy. Konstatoval přesně to samé co v r.2011. 20%+10% a basta. Vubec nebyl ochoten se mnou debatovat, natož mě nějak prohlídnout nebo vyšetřit. Podle nové vyhl.359/2009 kap.XIII od.E mě zařadil do od.2 pis. b- lehké postižení a hotovo. Předložil jsem mu obě citované vyhl.ať mi to vysvětlí, ale on jen suše konstatoval, že nemám symptomatologii neurogenního močového měchýře(což je tam uvedeno jako jeden z příkladů, jinak to všehno pasuje) a tudíž nemám nárok na pís.2d. Všechno už měl nachystané k podpisu,tak proč by tam něco měl měnit a s klidem mě vyprovodil,že si mám podat odvolání a celé to martýrium si zopáknout znovu. On buďto neumí číst anebo se těmi lék. zprávami vůbec neobtěžoval zabývat. Už jsem na něj podal stížnost jeho nadřízenému ale zatím bez odezvy. A  tak nevím co dál jěště mám udělat. Podat žalobu přímo na něj pro majetkovou a hlavně nemajetkovu újmu nebo co s ním s par.........m.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rusku,

doporučuji Vám podat stížnost na pana doktora Tkadlečka, a to na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Dále požádejte o změnu posudkového lékaře ve vašem případě, na což máte nárok. Dále byste mohl napsat na nejvyšší správní soud stížnost na Krajský soud, který nekoná. Správní žaloba by neměla tak dlouho trvat. Jinou možnost obrny v současné době asi nenajdeme.

S pozdravem Václav Krása