Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání 3 .stupně invalidity

Autor Alois Petružalek
Předmět odebrání 3 .stupně invalidity
Dotaz Pobíral jsem inv.duchod 3 stupně,začal jsem pracovat v chráněné dílně jako pomocník ostrahy na 80 hodin měsíčně za cca50kč na hodinu. Nyní mi posudková lékařka chce změnit duchod na 2 stupeň,protože jsem prý překročil 30procent svojí pracovní schopnosti - mám 70 procent pracovní omezení,neurolog mi doporučil ponechat 3 stupeň invalidity.Je postup posudkové lékařky správný ,pokud ne jak mám dále postupovat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petružálku,

postup posudkové lékařky nevychází z žádného zákona, protože žádný zákon nestanoví, že při vyšší pracovní aktivitě se snižuje stupeň ID. proto Vám doporučuji, abyste po obdržení rozhodnutí o snížení ID podal námitku, a to do 30 dnů po obdržení rozhodnutí. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Do námitky uveďte, že vykonáváte lehkou práci, která nezhoršuje Váš zdravotní stav, a tudíž nesouhlasíte s rozhodnutím o snížení stupně ID.

S pozdravenm Václav Krása

Budu rád, pokud rozkliknete reklamy na mém webu. děkuji