Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrá ní ČID a nepřiznání ani po podání námitky

Autor Věra Maříková
Předmět Odebrá ní ČID a nepřiznání ani po podání námitky
Dotaz

Dobrý den pane Krása, prosím Vás mám podat správní řízení a nebo mám vyčkat a zažádat si o ČID nově, ale na jinou diagnosu. Jsem 11 let po totální endoprotéze kyčle pro vrozenou rozsáhlou. luxaci. Pohyb v ní je omezen 13 let jsem pobírala ČID na kyšelní kloub. Dále mán  2 vyhřezlé plotýnky krční páteře s chronickými závratěmi, omezenou jemnou motoriku poškození nervů v rukách,deformace páteře, dismotilitu jícnu, reflux, autoimunitní onemocnění štítné žlázy, ulcerosní kolitidu v remisy, lékové a potravinové alergie, osteopeii, artroza II.stupně,  kalcifikace menisku po operaci před 11 lety. Při odvolání mi lékařka řekla, že si mám vzít Dithiaden a teplý obklad, když mám bolest. Nejsem schopna soustavné činnosti déle jak 4 hodiny muj neurolog mi to i napsal, ale jsem pry invalidni jen 25%. Jsem na ÚP bez podpory sama je mi 50 let a nevím co dělat.  Nebude lepší zažádat  znova pro onemocnění páteře? Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maříková,

ve Vašem případě by asi opravdu bylo lepší požádat o ID pro problémy s páteří. Pokud se žádostí neuspějete měla byste bojovat až po správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása