Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odchod z invalidního důchodu III.stupně do předčasného starobního důchodu

Autor Jindřiška
Předmět Odchod z invalidního důchodu III.stupně do předčasného starobního důchodu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Jsem v invalidním důchodu III.stupně od r.2007.Od srpna 2011 už můžu odejít do předčasného důchodu o tři roky dříve,ale nikde jsem se nedočetla,z jaká částky,by se mně předčasný důchod počítal.Pročítám Vaše odpovědi a v jednom podobném dotazu odpovídáte,že pokud je ID vyšší než předčasný důchod,tak by měl zůstat dosavadní ID.Nevím,jak tomu mám rozumnět.Když někdo odejde z ID do předčasného důchodu,tak se mu nic nekrátí a zůstane mu stejná částka?

Děkuji za odpověď J.B.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindřiško,

ve Vašem případě se domnívám, že je nesmysl žádat o předčasný důchod. Ten by byl počítán ze stejných příjmů, jako Vám byl vypočítán ID III. stupně. Je pravděpodobné, že byste důchod měla nižší než máte současný.

S pozdravem Václav Krása