Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odchod do předčasného důchodu

Autor Jan Reguli
Předmět odchod do předčasného důchodu
Dotaz

Dobrý den,

Jsem poživatelem částečného ID. Nyní mi bylo dopisem s VÚSZ sděleno, že podle zákona 306/2008 Sb. již od 1.1.2010 nebudu, ale bude mi prý náležet invalidní důchod pro invaliditu 1.stupně. Můžete mi říci důsledek této změny ?  I ve smyslu, zdy se mění případný věk pro odchod do předčasného důchodu. Děkuji předem za odpověď.      Jan Reguli

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Reguli,

oznámení, které jste dostal, reaguje pouze na změnu zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Novela stanoví tři stupně invalidních důchodů místo dosavadních dvou. Tímto oznámením se pro Vás nic nemění, je to pouze administrativní záležitost v souladu se zákonem.

 

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010

Václav Krása