Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odchod do plného důchodu z invalidního 2st

Autor Josef Ouzký
Předmět Odchod do plného důchodu z invalidního 2st
Dotaz Dobrý den.Pane Kráso.Mám dotaz jestli mohu požádat o plný důchod když mi bylo sděleno přiznání druhého stupně ,že nebudu zván na kontroly,a že budu mít druhý stupěn do doby nároku starobního důchodu.Je mi padesát devět let.Jsem po operacích obou kyčlích , navíc mi byla odebrána průkazka ZTP,byla mi přiznána jen TP průkaz.Děkuji za vaši odpověd.Josef Ouzký.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ouzký,

pokud jste po operaci obou kyčlí, tak nevím, jestli byste uspěl s přiznáním ID III. stupně. Problém je v tom, že jako příjemce ID II. stupně musíte být evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Vzhledem k Vašemu věku Vám budou 3 roky počítány do náhradní doby přiznání starobního důchodu. To je však pro Vás málo a je nezbytné, abyste nějaké zaměstnání sehnal. Větší problém vidím v tom, že Vám byla odebrána průkazka ZTP. Myslím, že tady byste si mohl dát novou žádost o přiznání průkazu ZTP a měl byste uspět.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji