Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

od r. 2005 pobírám plný invalidní důchod ze zdravotních důvodů-pokles io 66%, v tomto roce mi vzniká nárok na starobní důchod, ptám se zda-li mám o starobní důchod žádat,nebo mi invalidní automaticky zůstává-děkuji Naďa

Autor Naděžda
Předmět od r. 2005 pobírám plný invalidní důchod ze zdravotních důvodů-pokles io 66%, v tomto roce mi vzniká nárok na starobní důchod, ptám se zda-li mám o starobní důchod žádat,nebo mi invalidní automaticky zůstává-děkuji Naďa
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Naďo,

pokud jste v době pobírání invalidního důchodu zároveň pracovala a měla větší příjem proti příjmu, který jste pobírala před přiznáním PID, bylo by dobré si požádat o starobní důchod. Starobní důchod by v tomto případě mohl být vyšší než Váš současný PID. Pokud jste neměla žádnou výdělečnou činnosti v uplynulých letech tak je bezpředmětné žádat o starobní důchod, protože Vám nadále bude vyplácen stávající invalidní důchod. Zákonná úprava je taková, že vždy se vyplácí důchod, který je pro příjemce výhodnější.

S pozdravem.

Václav Krása