Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Od kdy cid?

Autor R.J.
Předmět Od kdy cid?
Dotaz Zdravim Vas a prosim o radu.Zadost o Cid podana 18.2.2009,posouzeni probehlo 5.5.09 ale na vypisu z jednani je jako datum vzniku invalidity uvedeno 14.11.08 kdy mi koncila podpurci doba,ktera mi ale po tomto datu byla prodlouzena az do 26.1.09.Od ktereho data mam tedy narok na cid?Dekuji za odpoved a hlavne za tyto stranky,alespon nekdo je v tomto state ochoten poradit a pomoci nezistnym zpusobem.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní, pane

pan předseda Václav Krása mi předal Váš dotaz k vyřízení a k Vašemu dotazu sděluji následující.

V rámci odpovědi na váš dotaz mohu uvést, že  nárok na ČID máte od 14.11.2008, kdy jsme byla  uznána osobou částečně invalidní. Od tohoto data by jste měla také částečný invalidní důchod pobírat.
 
V rámci problematiky  souvisejiící s částečným invalidním důchodem bych vás chtěla upozornit, že se jako poživatel ČID musíte evidovat na ÚP, který je pro vás příslušný.
 
S pozdravem

 

JUDr. Věra Dreslerová

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 422