Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Oční vada-žádost o invalidní důchod

Autor Švecová
Předmět Oční vada-žádost o invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, mám vrozenou oční vadu u které mám omezení vůči zaměstnání,jsem vedená na úp, kde po mne žádají abych podala žádost o invalidní důchod jelikož mi nemohou právě kvůli omezením najít žádné pracovní místo.Chci se zeptat jestli je šance vůbec na id dosáhnout abych mohla aspoň na místa vhodná pro ozp.? Oční anamnéza a vyšetření: OD myopia gravis cum astigm myop, amblyopia OS myopia modica cum astigm myop. BT 20.20, CCT 559,558 VOD -14 Dsph-2,0 cyl ax 20 6/20d.k.n. - dle dokumentace AR zde nelze VOS -4,5-4,5 Dcyl ax 175 6/9 v sl perimetr sc OD w artefakty pro nemožnost fixace bez korekce, OS fyziologická před segment klidný, rohovka transp. p.k.hl. iris klidná, zornice volná, čočka čirá v mydriase: Papily n.II, peripap atrophia, branky v centu, cévy uzounké,OD sítnice řidká, fundus tabulatus do periferie t.č. leží, OS čistá s klidnou maculou Přesná znění omezení jsou: vyloučit práci s nutností přesné zrakové kontroly,nošení břemen,se snížením osvětlením,dlouhodobá práce na pc, bez noční práce,práce v prašném či jinak alergizujícím prostředí. Jistě chápete důvody úp proč to po mne žádá, kamkoliv příjdu jsem pro ně nevhodný zaměstnanec a ani případným prohlídkám závodních lékařů jsem neprošla protože je dané místo pro má omezení nevhodné. Jsem vyučená prodavačka což jsem dělala do doby zhoršení zraku kvůli poškození sítnice pro nevhodné podmínky (noční směny, těžká břemena,8-12 hodin u pc za pokladnou) a lékař mi dal tyto omezení. Momentálně jsem bohužel na mrtvém bodě. Předem děkuji za vyčerpávající odpověď Švecová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Švecová,

žádost o invalidní důchod si samozřejmě můžete podat. Nejsem žádný odborník na oční vady, a tudíž podle popsaných diagnóz Vám neumím příliš poradit. Poškození sítnice je nevratná věc, ale invalidní důchod je přiznáván v případě tzv. praktické nebo úplné slepoty. jenom Vás na to upozorňuji, až budete podávat žádost o ID. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji