Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

očni vada keratokonus

Autor petr zavadil
Předmět očni vada keratokonus
Dotaz

zajimalo by mě prosim vas jake bodove ohodnoceni to jakou mirou poklesu pracovni schopnosti se hodnoti tato očni vada při posuzovani nějake invalidity. Jsem vyučen stolař měl jsem častečny duchod hlavně skrze tuto vadu později sem se dostal do plneho skrze nezdařenou operaci pateře a teď mě byl odejmut a dostal sem se na tzv.II stupen a zda se mi že se ani moc nepřihliželo na tuto vadu oči i když jsem omezen velmi a kombinace  se zady katastrofa. předem děkuji za odpoved petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zavadile,

doporučuji Vám abyste na www.mvcr.cz, oddíl sbírka zákonů, si našel vyhlášku č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity. V přílohách této vyhlášky najdete pokles pracovních schopností u jednotlivých nemocí.

S pozdravem Václav Krása