Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ochranná lhůta

Autor Žaneta
Předmět ochranná lhůta
Dotaz

Dobrý den,děkuji za rychlou odpověd na můj předchozí dotaz.Měla bych na Vás ještě jednu otázku,když byl manželovi snížen ID.3st.na ID.2.stupně,vztahuje se na něho ochranná lhůta 12.měsíců,kdy by mu měl byt vyplácen ID v plné výši teda 3.st.PID pobíral od roku 2006.Kontroly u LPK měl v roce 2007,2010 a 2013.Děkuji za odpověd

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žaneto,

vzhledem k tomu, že Váš manžel mělů kontrolu zdravotního stavu v rámci posouzení nároků na ID III. stupně v roce 2010, tak byl posouzen již podle nové vyhlášky č. 359/2009 Sb., která vstoupila v účinnost 1. 1. 2010. Z tohoto důvodu se na vašeho manžela nevztahuje ona ochranná doba 12 měsíců a důchod mu bude snížen od příští splátky.

S pozdravem Václav Krása