Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Občanská poradna

Autor Květa
Předmět Občanská poradna
Dotaz

Přeji klidný den p.Kráso.Jak jsem Vám již psala,že jsem nebyla přizvána k soudu,tak jsem se obrátila na občanskou poradnu.Tam jsme s paní doktorkou zjistily závadu-mým nedopatřením,proč jsem nebyla pozvaná.A tak mám dotaz:Paní doktorka mi řekla,že můžu ještě do 4.7.podat znovu stížnost k soudu.Lze tedy stížnost stejného obsahu znova poslat?A ještě něco-ve vzoru správní žaloby je chyba,kterou jsme zjistily a to že:.Tím byla porušena ustanovení § 39 zákona č.155/1995 Sb., i zákona č. 500/2004 Sb i odpovídající ustanovení, prováděcí vyhlášky: už tento zákon neplatí.Snad jsme se nemýlily.Pevné zdraví přeje Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

samozřejmě můžete podat podání k soudu ještě do 4.7. 2011. Pokud jde o upozornění na chybu v našem vzoru, tak se domnívám, že paní doktorka nemá pravdu. Snad pouze v tom našem doporučení by mělo být, že se jedná o § 39 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění v pozdějším znění. Jinak tam chyba není.

S pozdravem Václav Krása