Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nutnost informovat zaměstnavatele o ID?

Autor Hana
Předmět Nutnost informovat zaměstnavatele o ID?
Dotaz Dobrý den, mám dva dotazy : 1. mám PID a chystám se do práce nejspíše na plný úvazek, myslíte, že mi může posudkový lékař důchod zcela odebrat nebo jen snížit na 2. příp. na 1 st.??? 2. Musím zaměstnavatele informovat o svém ID? Můžu pro něj být přínosem a může získat od ÚP měsíční dotaci 8000,- Kč, je to pravda a mohla bych v tom případě být výhodný zaměstnanec? Nebo to mám raději zatajit, aby se na mě nedíval jako na lazara?? Děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

zaměstnavateli musíte sdělit, že pobíráte PID. Pokud v rozhodnutí o přiznání PID nemáte uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám nedoporučuji, abyste pracovala na plný úvazek, mohla byste o důchod přijít. Doporučuji Vám pracovní úvazek asi na tři hodiny denně. Zaměstnavatel může získat příspěvek ve výši 8000 Kč jen v případě, že zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením. Pokud tomu tak není, může Váš zaměstnavatel získat částečnou úlevu na dani z příjmu a dále může získat příspěvek na zvýšené náklady, a to ve výši 2000 Kč měsíčně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz