Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Petr
Předmět Nový dotaz
Dotaz

dobry den,chci se zeptat,kdyz zadam o zpetne uznani duchodu,jestli od toho data je take zpetne vyplacen duchod.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud se svojí žádostí uspějete, tak Vám samozřejmě bude důchod vyplacen zpětně. Neznám však v jaké souvislosti žádáte. Pokud jste si například zažádal o ID k 30. 6. 2012 a chcete vyplatit důchod zpětně, protože jste již delší dobu osobou se zdravotním postižením, tak taková žádost nemá šanci. To by byla retroaktivita a ta je nepřípustná. V uvedeném modelovém případu Vám může být ID vyplacen až od 30. 6. 2012.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.