Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor kovarova marie
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobry den,chtela jsem vas poprosit o radu.Od 16.3.2012 jsem na PN.Na CT mi zjistili,ze mam hernii disku L5/S1-6mm.Od zari se s timto problemem trapim,chodila jsem do prace dokud to aspon trochu šlo.Až jsem si v tom breznu musela nechat napsat PN.Vyzkouseli jsme injekce ,2 serie rehabilitaci,obstriky,infuze.Ted jsem podstoupila periradikularni RTG navig.neurolyza smesi na PRT Kdyz nepomuze ani tohle,poslednim resenim je operace..Nevydrzim dlouho stat a dele chodit,bolest jde az do nohy.Mam strach,ze v praci uz nebudu zvladat pracovat 8-10 hodin jako driv ,abych nakonec o praci neprisla.Pracuji jako prodavacka.Je nejake reseni?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kovářová,

jestli tomu rozumím dobře, tak jste nyní v PN a půjdete na operaci. Teprve po operaci se uvidí, zda jste schopná vykonávat nadále práci, kterou jste vykonávala před onemocněním. Pokud byste zjistila, že to opravdu nejde, tak Vám nezbývá nic jiného než požádat o invalidní důchod. Zaměstnavatel může ukončit zaměstnanci pracovní smlouvu, pokud je zaměstnanci přiznán invalidní důchod. Myslím, že nyní byste měla věnovat pozornost tomu, aby se Váš zdravotní stav zlepšil. zaměstnavatel Vás nemůže propustit v době PN, pokud Vám nebyl přiznán ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.