Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Dana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,

V r. 2011 mi byla přiznaná invalidita 3.stupně bez nároku na výplatu.KLP má být 31.5.2012.Nepřišla mě žádná pozvánka,proto jsem šla na OSSZ,tam mě řekli,že má invalidita 3.stupně k 31.5.2012 končí a mám jít na ÚP.Nemám žádné písemné rozhodnutí o ukončení invalidity,proto se Vás chci zeptat,jestli je moje invalidita ukončena,nebo jestli je doklad-Posudek o invaliditě platný i po 31.5.2012 bez KLP.Nevím co mám dělat,jestli se mám přihlásit na ÚP a jestli mě vůbec zaevidují.Děkuji za odpověď.

                                                                                             Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

musíte obdržet rozhodnutí o odebrání invalidity 3 stupně, abyste mohla případně podat námitku proti tomuto rozhodnutí. Přesto Vám doporučuji, abyste se přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Máte tím jistotu, že Vám nevznikne dluh na zdravotním pojištění.

S pozdravem Václav Krása