Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Novy dotaz

Autor eva
Předmět Novy dotaz
Dotaz

Dobry den.Dekuji za odpoved .Porad premyslim proc me byl odebran i ten CIDprvni stupen pri mem zhorseni zdravotniho stavu.V roce 2004 jsem byla plne invalidni pro stejne diagnozy .  Hyperkineticka motilita zaludku po 2/3resekci kdy mivam tezke hypoglykemicke stavy pri nich dochazi ke ztrate vedomi a onemocneni patere.Psala jsem vam ze muj zdravotni se natolik zhorsil ze po konzultaci s neurochirurgem jsem se rozhodla podstoupit k operacnimu zakroku.Posudkova lekarka usoudia ze predchozi posouzeni zdravotniho stavu bylo nadhodnocene a nejedna se o funkcni poruchu tezkou ale lehkou a mira poklesu pracovni schopnosti 15 procent. V praxi to vede k tomu ze se rada invalidu administrativne prohlasi za zdrave a nebo castecne zdrave a potom se jim snizi nebo rovnou odebere duchod. To ze tyto lidi nikdo nezamestna uz nikoho nezajima. Pisu to proto ze mam s tim zkusenost pri hledani zamestnani. Chci se vas zeptat jestli muzu podat zadost o ID jeste pred operaci! CID me byl odebran v srpnu 2011.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

po půl roce můžete požádat znovu o ID, zvláště, pokud se Váš zdravotní stav zhoršil.

S pozdravem Václav Krása