Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Marcela
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, od r.2007 mám přiznaný ČID / dnes I.stupeň/, V roce 2010 PK MPSV mi zvyšuje hodnocení o celých 10%, takže nyní činí celkově míra poklesu schopnosti soustavné výdělečné činnosti 50%,tzn. že bych měla mít ID II.stupeň, přesto mi nedošlo žádné vyrozumění o zvýšení stupně invalidity. Bude mít zvýšení invalidity na II.st.v mém případě vliv i na zvýšení důchodu. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

doporučuji Vám navštívit OSSZ a požádat o urychlené zaslání rozhodnutí o zvýšení stupně invalidity. Teoreticky by mělo dojít i ke zvýšení ID.

S pozdravem Václav Krása