Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor jana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

pana krása prosim o sdělenimého dotazu.mám invaliditu třetího stupně.podrobils jsem se tří operací péteře.poslední byls v únoru letošního roku.co čtvrt roku jsem volána před posudkovou komisi.do starobniho důchodu bych měla nastoupit 14.března 2014.kdybyc šla z plného invalidního důchodu do předčasného starobního bude mi po dovršní nároku na starobni důchod v plné výši nebo mě krácení zůstane na pořád děkuji

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud je vyměřen předčasný starobní důchod, tak jej člověk pobírá ve stejné výši pořád a nelze jej již přepočítat po dovršení řádného věku odchodu do starobního důchodu. Pokud máte ID III. stupně, tak by to mělo smysl pouze v případě, že jste pracovala a tudíž Vás předčasný starobní důchod by byl vyšší než současný ID. Tento výpočet by Vám mohli provést na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása