Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Dana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý večer,

V roce 2008 mi byl přiznán plný ID bez nároku na výplatu,moje invalidita třetího  stupně dále trvá.

Od 1.1.2010 platí,že u pojištěnce staršího 38 let se podmínka potřebné doby pojištění pro nárok na ID s výplatou považuje za splněnou též ,byla-li v období posledních 20 let před vznikem invalidity získána doba pojištění  aspoň 10 roků.Moje invalidita vznikla v roce 2008,můj dotaz zní-počítá se mi 10 roků pojištění z posledních 20 let zpětně od vzniku invalidity to je od roku 2008?nebo se mi počítá 10 roků pojištění z posledních 20 let až od roku 2010 kdy tato změna začla platit?Děkuji za odpověď.

                Dana

                                                                                                    

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

domnívám se, že můžete nyní požádat o výplatu ID, neboť po novele zákona byste nyní měla splnit podmínku výplaty po novele legislativy.

S pozdravem Václav Krása