Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Marie
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása, podávala jsem námitky proti rozhodnutí o odebrání ID, samozřejmě zamítnuty....nyní čtu podudek o invaliditě, kde stojí popis hlavní příčiny ,který je totožný s jinou položkou přílohy k vyhlášce, než kterou v závěru označila. Konkrétně závěr zní dle vyhl.359/2009,kapitola XIII.,odd.E,pol.2b.,podle které bych nárok na ID splňovala. Popsala však postižení dle pol.1b.......  a tam nárok nesplňuji. Co s tím mám dělat?

Moc díky za radu a přeji hezký den.Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

pokud je tomu tak jak píšete, doporučuji Vám podat správní žalobu na postup posuzujícího orgánu. Správní žaloba se podává ke krajskému soudu příslušnému Vašemu bydlišti. U správní žaloby se neplatí poplatky.  Obraťte se na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427, tam Vám pomohou s formulací žaloby.

S pozdravem Václav Krása