Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat: Byla jsem 3 roky v inv. důchodu III.st. Nyní mi byl důchod snížen na I. st, jak se mi započítává doba , kdy jsem pobírala III.st. na výši starobního důchodu. Děkuji za odpověď. Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doba pobírání ID III. stupně je plně započítávána do odpracovaných let nároku na starobní důchod. Nyní se musíte přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Doba evidence na ÚP je Vám započítávána pouze 1 rok, pokud jste mladší než 55 let. V případě, že je Vám více než 55 let budou Vám počítány 3 roky.

S pozdravem Václav Krása