Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Drašnar
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den.je mi 30 let a mám problémy s bederní páteří.Jsem již od 9.6.2010 v pracovní neschopnosti a vyplácen OSSZ.Následovala řada vyšetření,CT,MRI.Zapsán do čekacích listů na stabilizační operaci.Kontrola až 1.6.2011.Do té doby mi skončí podpůrná lhůta z OSSZ.Kolik bude člověk pobírat v případě uznání plného nebo částečného invalidního důchodu?Jsem stále zaměstnanec jedné firmy kde zřejmně už nebudu moci danou práci vykonávat.Zaměstnaný jsem 11 let s výdělkem cca.15000Kč hrubého.Nevyplatí se raději zaregistrovat se na úřadu práce?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Drašnare,

při příjmu kolem 15 000 Kč lze odhadnou ID ve III.stupni ve výši asi 9 - 10 tisíc Kč. Pokud Vám končí v červnu PN, je  možné požádat o prodloužení PN o další rok. Je lepší pobírat dávky v PN než být v evidenci práce. Zaměstnavatel Vás nemůže propustit.

S pozdravem Václav Krása