Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Iva
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Jsem osoba zdravotně znevýhodněná a vydělávám 6000 ,mohu žádat o ID aniž bych přestala pracovat?V případě nemoci by byl můj výdělek kolem 3500 což si nemohu dovolit.Jak se vypočítává starobní důchod těmto osobám.Děkuji Iva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

o ID si samozřejmě teoreticky může požádat každý občan. Žádosti by však měly předcházet dlouhodobé zdravotní obtíže, zpravidla také dlouhodobá pracovní neschopnost. Žádost o ID by měl doporučit ošetřující lékař. Při pobírání ID se, při dosažení věku na starobní důchod,  tento důchod stanoví stejným způsobem jako u ostatních pojištěnců.

S pozdravem Václav Krása