Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor DAGMAR
Předmět Nový dotaz
Dotaz

CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT,JSEM NA NESCHOPENCE MÁM PŘED SEBOU OPERACI PÁTEŘE, VŠICHNI MY ŘÍKAJÍ ŽE NA TO DOSTANU ČID,JAK SE PŘI TOM POSTUPUJE JSEM ZAMĚSTNANÁ NA DOBU NEURČITOU,KDYBY ČID PŘIZNALY TAK SE NESCHOPENKA UKONČÍ A JÁ MUSÍM NASTOUPIT HNED DO PRÁCE? ZA JAK DLOUHO MUŽU O TEN DUCHOD ŽÁDAT ?DOUFÁM ŽE SE OPERACE POVEDE A ŽÁDNÝ DUCHOD POTŘEBOVAT NEBUDU A ŽE SE BUDU MOCT VRÁTIT DO PRÁCE MOC DĚKUJI  DAGMAR

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

nelze dopředu odhadovat zda můžete po operaci žádat o ČID. Měla byste počkat až po operaci. Pro přiznání ČID je nezbytné být delší dobu v pracovní neschopnosti - asi tak 6 měsíců. Není pravda, že po přiznání ČID musíte ukončit PN.

S pozdravem Václav Krása