Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Dita
Předmět Nový dotaz
Dotaz

 Mám dotaz. Jak je možné, že jedna paní po smrti syna, dostala na psychiku PID. V době posuzování ji bylo 53 let.  Zprávu pro LPK psala primářka. Tá druhá paní, má problémy z páteří. Mněla 4 měsíce PID na páteř.  Tů dobu přišla o syna a začala se léčit na psychiatrii. porucha přizpůsobení F 43.2. Na LPK ji řekli,že je schopná práce i přes to, že posudek od Mudr. z psychiatrie je,že není schopná zařazení do pracovného poměru. Tak tahle paní má jenom ČID jelikož ji je pouze 50 let. Podala i odvolání k soudu a neuspěla.  U soudu zpochybnili i tů diagnozu. Tak kde je tá zpravedlnost. To se důchody přiznávaj dle toho kdo zprávu na píše nebo kolik mu je let. Mimo jiné paní podávala odvolání na základě podujatosti, vedoucí posudkářu a následně ji posuzovala jiná Mudr. ale pod vedením ty samé Mudr. kde je tá spravedlnost.  A porovnávat úmrtí manžela z úmrtím syna je síla.Za ty peníze co maj posudkáři si tam pudem sednout taky a brát lidem důchody. jedná se o posudkovou v okr. Písek. Dita

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dito,

nejsem soudce a tudíž Vám nemohu tento případ osvětlit. Pokud paní neuspěla u soudu, mohla ještě podat dovolání k nejvyššímu správnímu soudu.

S pozdravem Václav Krása