Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Kamila
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den,po první operaci nádoru mozku mi uznali invaliditu I.stupně. Jelikož nebylo vše v pořádku absolvovala jsem druhou operaci i po této není vše v pořádku,kousek nádoru tam zůstává.Na doporučení své obvodní lékařky jsem si byla požádat o zvýšení invalidity.To mi bylo zamítnuto.Odvolala jsem se i to mi bylo zamítnuto a bylo mi řečeno,že mám omezenou pracovní schopnost pouze o 20%. Mám silnou parestézi a necitlivost v pravé polovině hlavy(při mluvení a jídle je silnější).Špatně slyším,vidím a při rychlejších pohybech mám závratě.Má neuroložka mi doporučila dlouhodobě žádnou fyzickou ani psychickou zátěž.Napište mi prosím Váš názor.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kamilo,

nejsem posudkovým lékařem, a tudíž Vám nemohu říci svůj názor. Domnívám se, že by bylo nejlepší, kdybyste zkusila ještě podat správní žalobu, a to na základě zamítnutí Vaší námitky. Správní žaloba se podává do 60 dnů od obdržení rozhodnutí o zamítnutí námitky, a to na Krajský soud. Neplatí se žádné poplatky a není třeba zastoupení advokátem. Stačí, když napíšete, že podáváte správní žalobu proti rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky ve věci přiznání ID vyššího stupně. Ještě by bylo dobré podotknout, že se domníváte, že správní orgán nevyužil všech možností, aby zjistil Váš skutečný pokles pracovních schopností.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji