Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Doba trvání ID 3. st.
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobry den preji,

moje manzelka byla opet po treech letech (deje se tak od r. 1997, kdy ji byl priznan ID - PID v 18ti letech). Porad to bylo po 3 letech az do tedka, kdy ji sice byl priznan opet ID 3. st., ale poze na 1 rok. Neni v rozhodnuti zadne odůvodneni, vse jsme dolozili a rozhodne se behem ejdnoho roku (vlastne nikdy) jeji stav nezlepsi - jeji inkontinencni potize + dalsi veci bude mit cely zivot. Nejak jsem nenasel nikde, dle ceho se stanovuje delka ID - je zvlastni, ze novy posudek je v podstate do pismene okopirovany z r. 2014, kdy mela LPK naposledy. Samozrejmne, ze namitku podavat nebudeme, ale proc obtezuji moji pani opet po roce, kdyz neni k tomu zadny duvod? Za ro zase obihat doktory, shanet zpravy, nervovat se.....Dekuji za odpoved. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

žádný zákon nestanoví četnost kontrolního posuzování zdravotního stavu a míry invalidity. Takže musíte toto posuzování strpět. Chápu, že je to otravné a také tomu nerozumím proč je u Vaší manželky neustále posuzován zdravotní stav, když je zřejmé, že se nezmění. Zkuste podat stížnost přímo GŘ ČSSZ, JUDr. Jiří Biskup, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.