Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Řezáčová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den, prosím o Váš názor, mám invalidní důchod II.stupně s omezením pracovní činosti 55% ( stav po operaci nezhoubného nádoru mozku + dvě prasklé meziobratlové plotýnky v páteři) a nyní jsem onemocněla karcinomem prsu, myslíte si, že má smysl si zažádat o zvýšení na III. stupeň i.d. nebo na něj při tomto onemocnění nemám nárok? Je mi 39 let. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Řezáčová,

při karcinomu prsu je často přiznáván ID III. stupně, pokud je zčřejmé, že léčba bude trvat po nějakou dobu. Počítejte však s tím, že důchod je zpravidla stanoven pouze na určité kratší období, například jednoho roku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji