Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Lenka Holečková
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den, v listopadu tohoto roku jsem si podávala žádost na invlidní důchod. Od ledna příštího roku se mění podmínky pro získání ID. Proto mám dotaz, zda se mě tato změna bude týkat i když moje žádost bude vyřízena až v lednu. Dále se chci zeptat o kolik procent může být snížena moje pracovní schopnost když mám endoprotézu kyčelního kloubu, dále se léčím na bolest v zádech a mám výrůstky na krční páteři. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.  Lenka Holečková, Rakovník

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Holečková,

ID by Vám měl být vyplacen, podle stávajících předpisů. Odhad poklesu pracovních schopností musí stanovit posudková komise.

S pozdravem Václav Krása