Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, prosím Vás mám také otázku. Nemám na levé ruce od narození 3.prsty, malík bez kloubu, jen palec je normální. V papírech je psáno, že slouží pouze k přidržování. Mám jen OZZ.Je mě 31.let mám 2. děti tudíž jsem toho ještě moc neodpracovala a do nedávna neměla problémy. Nyní měsíc marodím s tou"druhou, zdravou" rukou, protože ten nápor nezvládá. Hrozné noční bolesti pálení, a brnění mě donutily jít k lékaři - mám karpální tunel a čeká mě operace mé jediné "zdravé" ruky na kterou se mě vůbec nechce, člověk nikdy neví jak to dopadne...Je nemožné sehnat vhodnou práci. Myslíte, že je nějaká naděje na ČID? Předem Vám moc děkuji za odpověď J.H.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

domnívám se, že byste mohla požádat o invalidní důchod. Doporučení by měl napsat Váš ošetřující lékař a Vy byste se měla se žádostí obrátit na okresní správu sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása