Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nový dotaz

Autor D.Ritterová
Předmět nový dotaz
Dotaz Dobrý den Vážený pane Krása,moc si Vás vážím a mám důležitý dotaz,jsem v ČID 1st.ročník 1961,do starobního bych měla jít 30.6.2024 pracuji,ale budou mi chybět roky cca 10let,mohu si je zaplatit zpětně a zda mi v 65letech nevezmou i ČID.Bojím se že nebudu nic mít.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ritterová,

pokud Vám budou chybět roky na starobní důchod, tak je samozřejmě možné několik let zpětně doplatit, ale o podrobnosti byste měla požádat na OSSZ. Skutečně po dovršení 65 let věku Vám bude odebrán ČID. Nevím však, jak to je, jestliže uplynutím věku skončí ČID, zda automaticky není ve stejné výši stanoven starobní důchod. Proto by bylo dobré, abyste si tuto věc vyjasnila na OSSZ. Je to velmi specifický případ. Proto doporučuji konzultaci.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji