Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Karel
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den Pane Kráso, Od narození mám DMO s kvadruparézou, abych mohl chodit o berlích aspoň na krátké vzdálenosti musel jsem, podstoupit 6 operací nohou. Pobírám ID. 3. Stupně. s dodatkem není schopen výdělečné činnosti ani za zcela mimořádných podnmínek. Chci se zeptat na několik věcí. 1) Je běžné, že po mě posudkový doktor vyžaduje každé tři roky nový přezkum ID. Když můj ortoped a neurolog ve svých zprávách pokaždé zdůrazňují, že můj zdravotní stav je neměnný. 2) V jednom jiném dotazu jste se zmiňoval o tom, že u ID. z mládí se přezkumy neprovádí. Podle těch neustálých Kontrol mám pocit, že mám jiný typ ID. 3. Stupně. Zajímalo by mně jestli se to dá nějak ověřit a v případě že je to opravdu jiný typ ID. Jej změnit na ID. z mládí. 3) Mám už dva roky po ukončení studia na Obchodní Akademii F. D. Roosevelta pro postižené v Brně na Kociánce. Rád bych své dovednosti v oboru účetnictví nějak využil. Jenže všechna pracovní místa, která jsem našel, i když jsou pro OZP. je požadován aspoň poloviční úvazek. Proto si nejsem jistý zda ho můžu přijmout, aniž bych si ohrozil důchod. Předem děkuji za opověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

pokud Vám byl důchod vyměřen hned při dovršení 18 let, tak byste měl mít ID pro invaliditu z mládí. To ostatně máte napsáno v rozhodnutí. Pokud tam tato věc není, tak byste možná měl požádat o změnu ID na ID, kde bude uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek. Vzhledem k vašemu zdravotnímu postižení je jasné, že Váš zdravotní stav je neměnný a musím říci, že mi přijde zvláštní, že chodíte na pravidelné kontroly. V současné době, tak jak máte důchod vyměřen, můžete pracovat, ale doporučil bych Vám, abyste měl pracovní úvazek nejvíce na 3 hodiny denně. Tím neohrozíte svůj ID. nesleduje se výdělek, ale rozsah pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji