Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jana
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych vědět,když postižené dítě ukončí školní docházku v 17 letech,musí se nahlásit na úřad práce,než bude mít 18 roků a bude si moci požádat o důchod?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud dítě dokončuje školní docházku, tak je potřeba požádat o invalidní důchod  o invaliditu z mládí již nyní a ne čekat do 18 let. při pozdějším požádání by mohlo dojít k tomu, že by chyběly odpracované dny.  Když nyní požádáte před skončením školního roku, mělo by být vše v pořádku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji