Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Jiřina
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Děkuji Vám za zodpovězení předešlého dotazu.Samozřejmě si žádost pro zvýšení dúchodu podám,ale mám obavu,že opět neuspěji s posudkovou lékařkou.Vždy mi odpoví,že jsem na plný inv.důchod mladá.Je mi 42 let,léčím se 37let s cukrovkou,poslední 2 roky jsem na inzul.pumpě.Diabetolog hodnotí můj zdravot.stav jako diabetes s mnohočetnými komplikacemi-velmi těžká polyneur,smíšeného typu na DK.,středně těžká na HK,retinopatie,katarakta oboustranná,makulopatie oboustr.Na toto jsem dostala 60%.Dále se léčím s těžkými depresemi,agorafobii,panickou atakou,mám onemocnění štítné žlázy,sinusovou tachykardii,vysoký krevní tlak,artrozu v kolenou a další....

Vím,že se nemoci nesčítají,ale posudková lékařka mi může za další onemocnění,což jsou ty těžké depr.stavy přičíst dalších 10%,což nikdy neudělala !!! S cukrovkou jsem se za ty léta naučila žít,ale deprese mě válcuje na každém kroku.Díky agorafobii nemohu kolikrát vyjít ani z domu,bojím se jít kamkoliv sama,Marodím již 11měsíc,Nemohu se smířit s tím,že někdo dostane plný inval.důchod na diag.co mám já a já musím trpět.Vždyť,kdo zaměstná člověka s těžkými depr stavy ??? Je prostě smutný jak to tady u nás v tomto státě chodí.Nemám sílu bojovat s úředníkama,proto jsem nikdy námitku nepodala.Jen doufám,že to někomu konečně dojde a po tak dlouhé době pracovní neschop,mi inval.důchod 3.stupně dají.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

nezbývá Vám nic jiného, než požádat o III. stupeň ID. Pokud neuspějete tak Vám doporučuji podat námitku, případně správní žalobu. není asi jiná cesta než bojovat.

S pozdravem Václav Krása