Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Hanka Nováková
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den.Mám na Vás prozbu 2 roky na zpět jsem byla na operaci kyčle kde mi musely udělat plastiku stříšky.Letos v lednu jsem byla na operaci plénky kde mi musely vzít celou ploténku a další dvě mám špatnéé.Zažádala jsem si o částečný důchod a tam mi mi bylo řečeno že je to brzo na posouzení invalidity.Tak se chci na to Vás zeptat zda se mám odvolat nebo nee. mimochodem jsem na mateřské dovolenéé a ještě 3 roky budu.Děkuji za odpověd Hanka Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění stanoví, že zdravotní problémy musí být trvalého charakteru. Proto Vám doporučuji, abyste si o ID požádala asi za šest měsíců. To už by Vám nemohl nikdo takové věci tvrdit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když se podíváte na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.