Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Věra Havlínová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda je možné být při žádosti o invalidní důchod posuzována posudkovým lékařem na jiné správě sociálního zabezpečení než jsem místně příslušná podle místa bydliště. A dále kdo z lékařů je oprávněn psát zprávy pro posudkového lékaře, jakýkoliv ošetřující lékař nebo vyhradně praktický lékař?

Děkuji,

Věra Havlínová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havlínová,

bohužekl je to tak, že o důchod musíte žádat na OSSZ, která je příslušná Vašemu bydlišti. Můžete ovšem požadovat, aby Vás posoudil jiný posudkový lékař s tím, že nemáte k současnému důvěru.

S pozdravem Václav Krása