Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Petr Hájek
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Ještě jednou dobrý den ,nechci Vás obtěžovat ,  ještě k mému předchozímu dotazu , to znamená , že se mě , jako Částečnému invalidnímu důchodci , budou roky , které jsem v ČID ,  a nebyl jsem nikde zaměstnán ,  započítavat do nároku  na   starobní  důchod ?  Ono možná  více lidí  jak  já , kteří  pobírají  ČID ,  toto neví , a  žije v  domění ,  že pokud není zaměstnán , tak se mu roky nepočítají  do nároku  na  starobní  důchod  ,a  obávají  se  že  jim  budou  scházet  roky  ,  já  osobně si to myslel 19 roků , než  jsem  narazil na Váše  stránky . Právníků  ,  kteří  se  prý  zabývají  těmito problémy    tj.  se  zaměřením  na ,, Právo socialního  zabezpečení ,, je u  nás  jako  šafránu , a  v Brně pry  snad  žádný ,  to  mě  odpověděli  z  jedné právní kanceláře  na  můj  dotaz . Nechápu  , jak  je  toto  možné , aby  si  člověk nemohl zaplatit  právníka , který  by mu vše osvětlil ,  nebo  poradil  od  A do  Z ,  na  co  má  a  nemá  nárok ,  a  jak  to  všechno v  budoucnu  bude ,  ikdyž se neustále  něco  v  legislativě  něco mění . Ještě  jednou  Vám  děkuji  za  vaši  odpověd , s přáním  pěkného  dne.  Petr  Hájek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hájku,

je tomu tak. Až dosáhnete věk pro přiznání starobního důchodu, tak budete splňovat léta na jeho přiznání i když nebudete dělat. Problém je, že nebudete mít příjmy, ze kterých by byl důchod vypočítán, takže nakonec Vám zůstane ČID případně PID.

S pozdravem Václav Krása