Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor KVETA
Předmět Nový dotaz
Dotaz DOBRY DEN . PROSIM CHTELA SE IFORMOVOVAT MUZU ZADAT SVE NESLYSICI DCERYO DUCHOD BUDE JI V BREZNU 16.LET POUZE ZNAKUEJE .MAATENEJAKE SKUSENOSTI VTA MLADEM VEKU A PROSIM V JAKE VIIISI BEROUTA DUCHOD MOC DEKUJI RICHTROVA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

o ID Vaší dceři můžete požádat, ale myslím, že je to brzo, protože do 18 let se na ní pohlíží jako na dítě a můžete pobírat některé dávky na dítě. Myslím si, že jí invalidní důchdo nebude přiznán dřívě než v 18 letech. Ale můžete zkusit požádat dříve. Žádost se podává na okresní správě sociálního zabezpečení. Výše důchodu pro invaliditu z mládí se pohybuje kolem 9000,- korun měsíčně. Pokud je přiznán ID ve III. stupni.

S pozdravem Václav Krása